Технологія прання килимів у цеху
Технологія, яку ми застосовуємо при пранні килимів, є високоефективною і дозволяє зберегти якість килимів у процесі вибивання, прання, віджиму та сушіння. Для чищення килимів використовуються спеціальні хімічні засоби, які призначені спеціально для килимових тканин. Прання килимів у цеху проводиться з двох боків та забезпечує глибоке промивання та повне очищення ворсу до самої основи. Після проведення повного комплексу робіт з прання килима Ви отримаєте: антистатичний ефект, яскравіше забарвлення та відновлення кольору килима, чистий пухнастий ворс та приємний запах килима. У процесі прання килим проходить кілька етапів: знепилювання, замочування, прання, полоскання, віджимання, сушіння, розчісування та упаковка.
Знепилювання килима
Всі килими незалежно від складу попередньо знепилюються і вибиваються вакуумною машиною – механічно видаляються пил, пісок та інші сухі забруднення. Делікатне та ефективне видалення пилу здійснюється у спеціальній вібраційній вакуумній машині. Килим вибивається та очищається за допомогою вакуумного пилососа, який за потужністю не зрівняється з жодним сучасним побутовим пилососом. До наступного етапу обробки килим переходить помітно полегшеним, звільнившись від піску, пилу та бруду.
Замочування та обробка плям
Замочування килима проводиться у спеціальному розчині на основі ПАР, трилонів, нейтральних екологічно безпечних розчинників. У процесі замочування килим вичісується грубою щіткою, піднімається затоптаний ворс. Перед замочуванням, у разі потреби, за наявності плям і сильного забруднення килимів застосовуються засоби для виведення плям. Обробка локальних забруднень та виведення плям проводиться технологом вручну. У складних випадках, якщо повне видалення неможливо технологічно, то плямовиведення проводиться до моменту, поки не настане поріг ризику псування виробу.
Прання килима з двох сторін
Наступний крок – безпосередньо прання килима. Точніше вологе чищення килима на спеціальному килимомийному обладнанні. Килим обробляється хімзасобами з обох боків, забруднення видаляються за допомогою м’яких щіток у поєднанні з промиванням струменями води. Для прання використовуються спеціальні миючі засоби для килимів, екологічні та гіпоалергенні, а при необхідності — засоби для виведення плям та запаху. Завершальним етапом прання килима є ретельне ополіскування килима чистою водою з обох боків. Технологія двостороннього прання килимів забезпечує ґрунтовне очищення ворсу та основи килима.
Віджим килима в центрифузі
Після прання мокрий килим потрібно віджати. Згорнутий у рулон килим поміщається в центрифугу, барабан якої обертається зі швидкістю до 1200 оборотів на хвилину та ефективно видаляє вологу. Конструкція барабана виключає появу заломів та зминання. Після віджиму килим майже сухий, що скорочує час наступного процесу – сушіння.
Сушіння килима
Отже, килим ефективно очищений і промитий багатоступінчастою лінійкою машин і потребує ретельного просушування. Для цього передбачено сушильну камеру. Килими завантажуються на спеціальну сталеву конструкцію, де сушаться у підвішеному стані. Сушильна камера забезпечена системою вентиляції та озонування, температура та вологість повітря регулюються.
Укладання ворсу та упаковка килима
Після сушильної камери килим оглядає технолог щодо якості, проводиться технологічний вимір. Після чого килим розчісується (піднімається ворс), ще раз додатково пилососиться та упаковується у плівку для подальшої доставки. Чистий та сухий килим наша служба доставки дбайливо привезе до Вас додому.
Зверніть увагу! Особливо забруднені килими, килими з плямами, природу яких неможливо визначити, килими із застарілими плямами від рослинних олій, смол, лаків, чорнила, фарби, іржі, червоного вина, килими з синтетичних волокон (нейлону, поліестеру, поліпропілену) – приймаються в чистку без гарантії повного виведення вищезазначених забруднень. Килими з натуральних природних матеріалів (джуту, морських водоростей), а також шовкові килими та килими з віскози, з приклеєною основою – у прання приймаються за згодою клієнта та без гарантії.